TurkishPower
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkishPower

EN YENİ PAYLAŞIM PLATFORMU- BİLGİ PAYLAŞTIKÇA DEĞERLİDİR

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Elano imzayı attı!

YazarMesaj
๓ς_tг๏ןคภ

๓ς_tг๏ןคภ

Elano imzayı attı! Empty
MesajKonu: Elano imzayı attı!   Elano imzayı attı! EmptyC.tesi Ağus. 01, 2009 1:43 pm

Galatasaray'ın Manchester City'den transfer ettiği Brezilyalı yıldız Elano Blumer, basın huzurunda kendisini 4 yıllığına sarı kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı

Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen imza törenine katılan Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, "Elano futbolunun yanı sıra karakteri ve duruşuyla bizi etkiledi. Galatasaray'ın büyüklüğünü bilerek geldi. Bu mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu transferler tamamıyla bir ekip çalışması. Başta Adnan Polat olmak üzere yönetim kurulu üyelerimizin katkısı çok büyük. Bu transferi sadece bana mal etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu transferin gücünü Galatasaray yönetiminden almaktayız ve almaya da devam edeceğiz. Aklımızda olan bir mevki var açıkçası. Hocamızla da bu konu hakkında konuşuyoruz. Önümüzdeki hafta nihai değerlendirme yapacağız ve transfere ya devam ya tamam diyeceğiz. Her zaman söylüyorum önceliğimiz Galatasaray. Bizler gelip geçiciyiz. Bu taransferler ekip çalışması ve yönetim kurulunun gücüdür. Bu herkesin başarısıdır. Biz yaptığımız transferleri menfaatlerimiz doğrultusunda yapıyoruz. Galatasaray'ın mali geleceğini riske atmadan transfer yapıyoruz. Futbol yatırımı olarak da Galatasaray'a uzun vadede faydası olacak futbolcuları kadromuza kattığımızı düşünüyorum. En büyük temennimiz Galatasaray'ı koyduğumuz çıtanın üzerine çıkarmaktadır. Tabii ki hedefimiz Şampiyonlar Ligi'dir" dedi.

Haldun Üstünel'den sonra söz alan Galatasaray'ın eski futbolcusu ve eski teknik direktörü Coşkun Özarı'nın ardından konuşma sırası Elano'ya geldi..

Elano'nun açıklamalarından Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:
"Öncelikle şunu söylüyorum. Haldun beye teşekkür ediyorum. Galatasaray'ın büyüklüğü tartışılmaz. Böyle büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Rijkaaard'ın burada çalışması da buraya gelmemde etkili oldu. Bana gösterilen ilgiden çok memnunum. Kulüp hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok. Tarihi başarılarla dolu bir kulüp. İstanbul'la ilgili de bilgiler aldım. İlk izlenimim gayet olumlu ve çok memnunum. Lucescu ile konuştum ve bana çok olumlu şeyler söyledi. Galatasaray'ın tarihinde yer alan Brezilyalılar Taffarel ve Capone ile de konuştum ve onlar da gayet olumlu şeyler söylediler. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Lincoln ile tek ortak noktamız Brezilyalı olmamız. Herkesin hayata bakışı ve düşünceleri farklıdır. Lincoln hakkında fazla konuşmak istemiyorum ama ben takıma çok olumlu ve pozitif şeyler vereceğim. Fenerbahçe'deki Brezilyalılar çok yakın arkadaşım. Bazıları milli takımdan, bazılarıyla da kulüplerden. Buraya gelmeden önce konuştuk, şakalaştık. Derbiyi sabırsızlıkla bekliyorum. Saha içinde elimden geleni vereceğim ama saha dışında hepsiyle arkadaşım. Haldun beyle de konuştuğum gibi buraya geliş amacım çalışmak. Taraftarımız rahat olsun çalışmayı seven bir futbolcuyum. Burada elimden geleni yapacağım"

Konuşmaların ardından 4 yıllık sözleşmeye imza atan Elano 9 numaralı formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

Elano imzayı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası